Sınavlar - SBS

Paylaşımlar :

 • ŞAMPİYONLARDAN SBS TÜYOLARI

  Bilfen İlköğretim Okulları’ndan mezun olup Robert Koleji’ni kazananlar, eski okullarına dönerek, bu yıl bu stresi yaşayan SBS adaylarına sınav ve lise hayatına dair tüyolar verdiler. 
  8 Haziran’da sınava girecek öğrenciler için okulda düzenlenen “Mezunundan Öğrencisine Okul Seçimi” başlıklı buluşmada 12’nci sınıf öğrencisi Özkan Doğan ve 9’uncu sınıf öğrencisi Eda Özkök bir sunum yaptı. Liseliler, “Hedeflerimizi koymuştuk. Önümüze baktık ve çalıştık. Hep birlikte aynı okulu kazanmak da ayrıca çok keyifli” dediler. 
  Etkinliğin soru-cevap bölümünde ise SBS adayı öğrencilerin merak ettiği konu ise, sınava son bir ay kala neler yapmaları gerektiği oldu. Mezun öğrencilerin tavsiyelerinden bazıları şöyle:
  - Çevrenize bakıp siz de telaşa kapılmayın. Çalıştığınız her saniyenin size geri döneceğini, hiçbir çalışmanın boşa gitmeyeceğini unutmayın.
  - Somut bir hedef belirleyip ona odaklanmanız sizi daha gerçekçi sonuçlara götürür. 
  - Okulunuzda ya da kendi başınıza yaptığınız son deneme sınavları SBS’nin kesin göstergesi değil. Kötü sonuçlar aldığınızda moralinizi bozmayın. Deneme sınavları eksik olduğunuz konuları gösterir, onları atlamayın, gidermeye çalışın.
  - Sınav salonuna girdiğinizde heyecanlanabilirsiniz ama salondaki herkese bakın ve “Ben en az buradakiler kadar çok çalıştım. Üstüme düşeni yaptım, tekrarlarımı aksatmadım, sınavım çok iyi geçecek” diyerek kendinizi motive edin. 
  - Son gün kesinlikle ders çalışmayın. O gün yapılan ezberler, tekrar edilen dersler emin olun sınav günü hatırlanmıyor. O yüzden son bir çalışmamı gözden geçireyim diye kendinizi zorlamayın.

  Hürriyet

  Paylaşımlar :

  Ekleyen Admin

  0 yorum

0 Yorum eklendi

Yorum Ekleyin

 • Adı
 • E-Posta
 • Yorumunuz

KULLANICI GİRİŞİ