Milli Eğitim - Mesleki Eğitim

Paylaşımlar :

 • 6. METEK ÇALIŞTAYI YAPILDI

   Mesleki Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi (METEK) Projesinin Strateji Çalışma Grubunun 6. Kalite Güvence Çalıştayı 25-26 Nisan 2013 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi. 2 gün süren çalıştaya, Bakanlığımız ilgili birimlerinin temsilcileri, okul müdürlerimiz ve sosyal ortak temsilcileri katılmıştır.

  Çalıştayın açılış konuşması Genel Müdürlüğümüz Eğitim Politikaları Grup Başkan Vekili Dr.Recep ALTIN tarafından yapılmıştır. METEK Projesi kapsamında gerçekleştirilen mesleki eğitimde kalite güvence sisteminin temel unsurlarının belirlenmesi ve pilot uygulaması çalışmalarının, Bakanlığımızda son 10 yıldır devam eden, mesleki ve teknik eğitimde değişim ve dönüşümü destekleyen en önemli unsurlardan birini teşkil ettiğini ve böylelikle mesleki eğitimde kalite ayağının kurulacağını ifade eden Dr. ALTIN katılımcılara başarılar dilemiştir.

  Çalıştayda Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahaddin ACAT uzman olarak görev almaktadır. Çalıştayda genel anlamda; sektör talepleri ile örgün MTE müfredatı arasındaki ilişki incelenecek, sektörün talepleri ve işbirliğinde eğitim programı tasarlamanın gerekliliğine değinilecek, bu yönde Türkiye’ye uygun bir model önerisinde bulunulacak ve son aşamada söz konusu modelin hayata geçirilmesine yönelik politika ve eylem önerileri hazırlanacaktır.

  MEB

  Paylaşımlar :

0 Yorum eklendi

Yorum Ekleyin

 • Adı
 • E-Posta
 • Yorumunuz

KULLANICI GİRİŞİ