Yükseköğretim - Lisans

Paylaşımlar :

 • ABD'YE TÜRK ÜNİVERSİTESİ

  Bahçeşehir Üniversitesi’nin Washington’daki açılışını Başbakan Erdoğan’ın yapması bekleniyor.
  Dünyanın farklı noktalarına yerleşke ve kampusler açan, merkezi İstanbul’daki Bahçeşehir Üniversitesi’nin yeni adresi Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington oldu.

   

  Yaklaşık dokuz yıl önce Washington’a “Harriet Fullbright” ismiyle dil okulunu hizmete sokan Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, buradaki yatırımlarını büyüterek ABD’deki ilk Türk üniversitesini açıyor. Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’na ait Washington DC’deki Harriet Fullbright dil okulu 2004′te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılmıştı. Üniversitenin açılışını da Başbakan Erdoğan’ın yapması bekleniyor.

  ABD’de ilk Türk üniversitesini açmanın gururunu yaşadığını belirten Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, ABD’deki yeni kampusumuz Washington DC’de çeşitli alanlarda tüm dünyadan öğrenci ve akademisyenlere açık olacak. Sınırlarımızı geniş tuttuk. Öğrencilerimize birer dünya vatandaşı olmaları hedefiyle eğitim veriyoruz. Bu amaçla da dünyanın farklı ülkelerinde kampuslar açtık. Berlin, Hong Kong, Boston, Toronto, Silicon Valley, Roma ve Bakü bunlardan birkaçı. Washington’da da bir dil okulumuz vardı. Şimdi ABD yatırımlarımızı üniversite ile taçlandırıyoruz. Bundan böyle ABD’de bir Türk üniversitesi olarak var olacağız. Öğrencilerimiz dünya siyasetini yerinde takip edecek” dedi. Bir tekkampusa bağlı üniversite eğitiminin artık dünya gerçekleriyle bağdaşmadığını söyleyen Enver Yücel “Bu nedenle mimari ve tasarımı İtalya’da, yazılım ve girişimciliği Silicon Valley’de, iletişim ve hukuku Berlin’de öğrenmeleri için yurtdışıkampuslarımızı açtık. Şimdi de ABD’deki yeni kampusumuz tüm dünyadan öğrenci ve akademisyenlere açık olacak” dedi.

  Memurhaber

  Paylaşımlar :

  Ekleyen Admin

  0 yorum

0 Yorum eklendi

Yorum Ekleyin

 • Adı
 • E-Posta
 • Yorumunuz

KULLANICI GİRİŞİ