Kültür-Sanat - Müzik

Paylaşımlar :

 • BAHAR ŞENLİKLERİNDE FİYASKO!

  İstanbul Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen konser organizasyonları 8 mayıs akşamından itibaren iptal oldu. 6 – 11 mayıs tarihleri arasında Avcılar Kampüsü’nde gerçekleşecek olan şenliklerde 12 sanatçı sahne alacaktı. Şenlikte Volkan Konak, Şevval Sam, Hande Yener, Sıla, Nev, Mustafa Sandal, GRİPİN, Ali Altay, Umut Kuzey, Grup 84, Babutsa gibi ünlü isimlerin ve grupların sahne alacağı duyurulmuştu.

  Yapımcı Polat Yağcı, İstanbul Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenecek olan konserlerin bu akşamdan itibaren iptal edildiğini açıkladı. Yağcı, konser iptallerinin sanatçı ücretlerinin ödenmemesinden kaynaklandığını belirtti. Konser verecekler arasında yer alan Hande Yener de konuyu Twitter’dan yaptığı açıklamayla doğruladı.

  BİZ KEFİL OLAMAYIZ DEYİNCE…

  Polat Yağcı konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: ’Üzülerek tüm iyi niyetime rağmen 8 mayıs akşamından itibaren konserleri iptal etmek zorunda kaldım. İstanbul Üniversitesi bu organizasyonu bir firmaya vermiş. Firma da bir organizatörle anlaşmış. Biz de sanatçıları veren tarafız. 17 seneden beri bu sektördeyim ilk kez böyle bir şeyle karşılaşıyorum. Konser günü para ödenecek diye anlaştık. Normalde cuma günü ödenecekti cumartesi oldu. Cumartesi pazar, pazar da pazartesi ödeyeceğiz dediler bugüne kadar geldik. Ben tüm iyi niyetimi göstererek ilk gün Volkan Konak’ı ikinci günü Şevval Sam’ı bugün de Gripin’i Hande Yener’den önce para almadan sahneye çıkardım. Ama bugün saat 21.30 oldu hala yarın ödeme yapacağız dedikleri noktada rektörlükten yetkililerle görüştük. Onlarda ‘Biz kefil olamayız’ deyince Hande Yener’den itibaren Sıla, Nev ve Mustafa Sandal konserlerini iptal etmek zorunda kaldım. Asıl olan büyük bir hevesle konser alanına gelen 30- 40 bin öğrenciye oldu. Biz en çok onlar için üzüldük. Organizasyonla ilgili hiçbir sanatçının hatası, sorumluluğu yoktur.

  13 YILLIK KARİYERİMDE İLK

  Hande Yener, “Maalesef çok üzgünüm! 13 yıllık kariyerimde ilk kez böyle bir sorun yaşıyorum. Bu konseri gerçekleştirmek için, sabahtan beri çok çaba gösterildi. Ancak İstanbul Üniversitesi, beni sevenlerime mahçup etti… Üzgün bir şekilde bu konseri gerçekleştiremeyeğimizi duyuruyorum.”

  AKŞAM

  Paylaşımlar :

  Ekleyen Admin

  0 yorum

0 Yorum eklendi

Yorum Ekleyin

 • Adı
 • E-Posta
 • Yorumunuz

KULLANICI GİRİŞİ